• Witamy na naszej stronie
    • O nas
    • Bielanka to mała wioska leżąca w obszarze Beskidu Orawsko- Podhalańskiego. Nasza szkoła w 2013 roku obchodziła swoje 100-lecie. Szkoła w naszej miejscowości od początku pełniła i nadal pełni rolę centrum kultury. Wspólnie pielęgnujemy zwyczaje i tradycję naszych przodków. Dbamy, by nie zaginęła pamięć o ludziach i miejscach związanych z historią naszej małej Ojczyzny.
    • Aktualności

          • Święto Szkoły 2023

            26 kwietnia 2023r. odbyła się uroczysta akademia poświęcona generałowi Mariuszowi Zaruskiemu, który od 1970r. jest patronem naszej szkoły. 8 kwietnia minęła 82 rocznica śmierci Mariusza Zaruskiego.

            Generał Mariusz Zaruski (ur. 31 stycznia 1867 w Dumanowie, zm. 8 kwietnia 1941 w Chersoniu) był człowiekiem wszechstronnym, był człowiekiem gór i morza- marynarzem, żeglarzem, taternikiem, ratownikiem górskim, założycielem TOPR, był również malarzem i poetą.

          • Obchody Dnia Ziemi 2023

            W dniu 22.04.2023r obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Ziemi. W tym roku hasło przewodnie brzmiało „ZAINWESTUJ W NASZĄ PLANETĘ”.

            Pierwszy raz Dzień Ziemi został ogłoszony 21 marca 1970 r. przez burmistrza San Francisco, Josepha Alioto. Organizatorzy Dnia Ziemi chcą uświadomić politykom i obywatelom, jak kruchy jest ekosystem planety ludzi.

          • Przedstawienie pt. "Wielkanocne porządki"

            Tuż przed wielkanocną przerwą świąteczną odbyło się w naszej szkole okolicznościowe przedstawienie pt. "Wielkanocne porządki", wprowadzające społeczność szkolną w tematykę i nastrój Świąt Zmartwychwstania Pańskiego. Inscenizację przygotowali uczniowie klasy 4 oraz ich koledzy i koleżanki z młodszych klas. Młodzi aktorzy przebrani w przygotowane na tę okazję kostiumy, zaprezentowali przygotowania myszek, króliczka, ptaszków i motyli do Świąt Wielkiej Nocy. Przygody sympatycznych zwierzątek i wykonywane przez nie piosenki o tematyce wiosenno- świątecznej przekonały wszystkich, że najważniejsze w przygotowaniach do świąt jest przygotowanie swojego serca. Występ pełen wesołych piosenek i pięknych tańców wywołał uśmiech na twarzach widzów i został nagrodzony gromkimi brawami. Po przedstawieniu Pani Dyrektor złożyła najserdeczniejsze życzenia świąteczne wszystkim pracownikom szkoły, rodzicom

          • Malowanie na szkle

            28 marca w naszej szkole zrobiło się bardzo kolorowo. Uczniowie wszystkich klas, a także przedszkolaki wzięli udział w warsztatach malowania na szkle, które poprowadziła dla nich pani Dobrawa Cieżak z Pracowni Zyrdka w Jordanowie. Dla wielu była to całkiem nowa metoda, ale byli i tacy, którzy już wcześniej próbowali swoich sił w takiej technice. Prace artystów początkujących jak i tych bardziej doświadczonych wyszły przepięknie.

          • I miejsce Wojciecha Kroczka w finale V Konkursu Wiedzy Prawnej

            W dniu 18 kwietnia 2023 r. uczniowie klasy ósmej Wojciech Kroczka i Michał Pałasz wzięli udział w finale V Konkursu Wiedzy Prawnej. Konkurs został przeprowadzony w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 2 im. św. Jadwigi Królowej w Nowym Targu.

            Uczestnicy musieli się wykazać umiejętnością rozwiązywania kazusów prawnych tyczących się ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r.o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie.

          • Gminny Konkurs " Matematyczny Spacer Ścieżkami Przyrody" i "Ryby-środowisko wodne"

            28.03.2023r. uczniowie naszej szkoły- Nikola z kl. 3 i Piotr z kl. 2 brali udział w Gminnym Konkursie" Matematyczny Spacer Ścieżkami Przyrody", "Ryby-środowisko wodne". Konkurs odbył się w Szkole Podstawowej im. Św. Jadwigi Królowej. Uczestnicy konkursu wykazali się dużą wiedzą na temat: budowy i życia ryb, znaczenia ryb w przyrodzie, stroju i sprzętu wędkarza. Rozpoznawali najbardziej pospolite ryby słodkowodne i słonowodne. Wykonywali zadania na dodawanie, odejmowanie, mnożenie i dzielenie w zakresie 100 i obliczali obwody figur. Atrakcją tego konkursu było spotkanie z wytrawnymi wędkarzami z Koła PZW Rabka-Zdrój. Do szkoły wróciliśmy z dyplomami i pięknymi nagrodami rzeczowymi.

          • WIOSNA W LESIE I W NASZEJ SZKOLE

            21 marca rozpoczyna się kalendarzowa wiosna. W naszej szkole, świętowaliśmy jej nadejście wraz

            z obchodami 21 Międzynarodowego Dnia Lasów i Światowego Dnia Zespołu Downa. W ramach akcji, przeprowadzony został konkurs na plakat o lasach, o tematyce uwzględniającej: warstwy lasu, znaczenie lasów, bioróżnorodność organizmów leśnych, formy ochrony lasów.
            Jury oceniło prace i przyznało miejsca:

          • "Z wizytą na Olimpie"

            W ramach podsumowania lekcji z mitologii uczniowie klasy V wykonali wspaniałe stroje i wcielili się w role greckich bogów. Odwiedziliśmy pozostałe klasy i opowiedzieliśmy jakimi dziedzinami życia się opiekujemy.

          • Międzyszkolne Zawody Matematyczno- Fizyczne w Rabie Wyżnej

            28 marca uczniowie klasy ósmej: Julia Dusza i Wojciech Kroczka godnie reprezentowali naszą szkołę w Międzyszkolnych Zawodach Matematyczno- Fizycznych w Rabie Wyżnej. W konkursie wzięło udział 16 uczniów ze szkół z terenu gminy Raba Wyżna. Rywalizowali w zespołach dwuosobowych, a ich zadaniem było rozwiązać jak najwięcej zadań w czasie 120 minut. Wszyscy pracowali bardzo wytrwale i z dużym zaangażowaniem.

          • "SOKOŁY z BIELANKI" w Katowicach

            27 marca 2023 roku drużyna uczniów naszej szkoły- „SOKOŁY z BIELANKI” w składzie Wojciech Kroczka i Sławomir Pałka pod opieką mgr Beaty Polak wzięła udział w eliminacjach regionalnych Turnieju Maszyn Wiatrowych w Katowicach. Organizatorem Turnieju jest Piaseczyńska Fundacja Ekologiczna. Drużyna „SOKOŁY z BIELANKI” zbudowała turbinę, która testowana była w trzech konkurencjach: największa moc, obroty przy obciążonym wale maszyny, moment obrotowy przy zatrzymanym wale turbiny. Drużyna uzyskała 18 miejsce na 44 drużyny ze szkół podstawowych.

          • Międzynarodowy Konkurs Kangur Matematyczny 2023

            16 marca uczniowie klas I- VIII wzięli udział w Międzynarodowym Konkursie Kangur Matematyczny. 28 uczniów zmierzyło się z zadaniami na swoim poziomie rozwiązując zadania za 3, 4, 5 punktów i przenosząc odpowiedzi na zakodowaną kartę odpowiedzi oraz pamiętając, że brak odpowiedzi to 0 p, ale udzielenie błędnej to punkty karne (-25% z liczby punktów za dane zadanie).

          • Międzynarodowy Dzień Matematyki

            14 marca obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Matematyki, który został wprowadzony przez UNESCO w listopadzie 2019 roku. W niektórych krajach już dużo wcześniej 14 marca (3/14) obchodzono jako Dzień liczby π (czytaj: Pi), ponieważ wartość tej powszechnie znanej stałej matematycznej wynosi w przybliżeniu 3,14.

          • Koncert charytatywny dla Marysi

            Informujemy, że dnia 2 kwietnia odbędzię się koncert charytatywny dla Marysi - dziewczynki, która uczęszczała do oddziału przedszkolnego w naszej szkole.

            Środki które zostaną zebrane podczas koncertu zostaną przekazane na rehabilitację Marysi Masteli.

          • Apel poświęcony pamięci Władysława Szepelaka

            Drugiego marca odbył się w naszej szkole apel poświęcony pamięci Władysława Szepelaka: poety, żołnierza Związku Walki Zbrojnej, więźnia Palace i niemieckich obozów koncentracyjnych, społecznika, bojownika o godne upamiętnienie miejsc naznaczonych cierpieniem, przesiąkniętych polską krwią, odznaczonego Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski, Krzyżami: Armii Krajowej, Partyzanckim, Oświęcimskim i innymi.

          • MasterChef

            Od listopada uczniowie klasy pierwszej kontynuowali zajęcia ze Szkolnego MasterChefa. W tym czasie wykonali: piszingera, koktajl bananowy, sałatkę z brokułów i tradycyjne moskole.

            Wspólnie z uczniami klasy drugiej i trzeciej wypiekali świąteczne pierniki i ciasteczka maślane dla babci i dziadka. 'W zajęciach wzięły też udział dwie mamy, które w ramach zajęć: "Przepisy naszych mam" przygotowały z dziećmi naleśniki z dżemem i mie goreng - smażony makaron ( potrawę tradycyjną z Indonezji).

          • Dzień Kobiet 2023

            Dnia 8 marca w naszej szkole tradycyjnie obchodziliśmy Dzień Kobiet. W Polsce święto to obchodzone jest już od 1924 roku, aby podkreślić znaczenie kobiet w życiu społecznym i nie tylko. W ramach obchodu Dnia Kobiet Samorząd Uczniowski rozdał uczennicom klas 4-8 kupony, które mogą wykorzystać w razie niezapowiedzianej odpowiedzi ustnej. Co więcej, każda z Pań i uczennica otrzymały pamiątkową odznakę podkreślającą wyjątkowość tego święta. Nie obyło się również bez kwiatów oraz słodkich upominków. Wszystkim kobietom życzymy wszystkiego dobrego nie tylko od święta.

          • Narodowy Dzień Pamięci ,,Żołnierzy Wyklętych”

            1 marca obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci ,,Żołnierzy Wyklętych”

            Żołnierze Wyklęci byli żołnierzami polskiego powojennego podziemia niepodległościowego i antykomunistycznego, którzy stawiali opór sowietyzacji Polski i podporządkowaniu jej ZSRR. Walcząc z siłami nowego agresora, musieli zmierzyć się z ogromną, wymierzoną w nich propagandą Polski Ludowej, która nazywała ich „bandami reakcyjnego podziemia”. Z kolei osoby działające w antykomunistycznych organizacjach i oddziałach zbrojnych, które znalazły się w kartotekach aparatu bezpieczeństwa, określono mianem „wrogów ludu”. Mobilizacja i walka Żołnierzy Wyklętych była pierwszym odruchem samoobrony społeczeństwa polskiego przeciwko sowieckiej agresji i narzuconym siłą władzom komunistycznym, ale też przykładem najliczniejszej antykomunistycznej konspiracji zbrojnej w skali europejskiej, obejmującej teren całej Polski, w ty

          • MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ JĘZYKA OJCZYSTEGO

            Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego przypada 21 lutego i został ustanowiony 21 lat temu (17 listopada 1999 r.) przez UNESCO jako upamiętnienie tragicznego wydarzenia, do którego doszło w 1952 r. w Dhace , która została później stolicą niepodległego Bangladeszu. Tego dnia zginęło pięciu studentów, domagających się nadania językowi bengalskiemu statusu języka urzędowego.

          • Bal karnawałowy 2023

            16 lutego w naszej szkole odbył się bal karnawałowy. Dzieci wystąpiły w ciekawych, kolorowych kostiumach, przebrane za bohaterów znanych bajek i nie tylko. Nie sposób zliczyć i wymienić tych wszystkich postaci.

            Wszyscy uczniowie bawili się znakomicie przy rytmach różnorodnej muzyki jak przystało na prawdziwy bal. Były zabawy i tańce. Humor dopisywał zarówno dzieciom jak i wychowawcom.

          • Dzień Babci i Dziadka

            24 stycznia odbyła się w naszej szkole wspaniała uroczystość. W pięknie udekorowanej sali gimnastycznej dzieci z przedszkola i klas I-III przedstawiły bardzo żywiołowy program artystyczny, na który złożyły się bardzo wzruszające wiersze i piosenki, a także pokazy taneczne. W trakcie uroczystości babcie i dziadkowie mogli podziwiać swoje pociechy, nagradzając najmłodszych gromkimi brawami. Mali artyści z przejęciem odtwarzali swoje role, a czcigodni goście ze wzruszeniem odbierali czułe słowa. Z ust dzieci wybrzmiało gromkie ,,Sto lat", a następnie obdarowano dziadków upominkami.

    • Partnerzy

      • {#1508} 1
      • {#1508} 2
      • {#1508} 3
      • {#1508} 4
    • Biuletyn informacji publicznej
    • Informacja tekstem łatwym do czytania - ETR

    • Informacja o placówce z tłumaczem języka migowego

    • Godziny dzwonków

      Czwartek 16.05.2024
    • Kalendarz

        brak danych
    • Galeria zdjęć

        brak danych