• Dzień Patrona naszej szkoły - Mariusza Zaruskiego

W środę odbył się dzień upamiętniający śmierć naszego patrona - Mariusza Zaruskiego. Z racji tego, że generał Zaruski jest znany i zapamiętany jako człowiek wielu talentów, postanowiliśmy uczcić ten dzień pokazem talentów uczniów naszej szkoły. Uczniowie z wszystkich klas zaprezentowali się ze swojej najlepszej strony, pokazując zainteresowania takie jak taniec mażoretkowy, malowanie, gry na instrumentach i wiele, wiele innych. Po udanym pokazie członkowie Samorządu Szkolnego zaprosili wszystkich na kiermasz ciast i słodkości, które sami przygotowai. Udało nam się zebrać aż 400 zł, które zostanie przekazane na cele charytatywne.

• Katarynka

W zeszłym tygodniu klasa V pracowała metodą projektu-uczniowie przygotowywali lapbooki z lektury. Wykazali się talentem plastycznym i znajomością 'Katarynki' .

• Moja ulubiona książka, mój ulubiony bohater

W ramach promowania czytelnictwa biblioteka szkolna zorganizowała konkurs plastyczny w klasach I-III oraz w oddziale przedszkolnym na temat: Moja ulubiona książka. W konkursie wzieło udział 26 prac. Jury przyznało w oddziale przedszkolnym dwa pierwsze miejsca, jedno drugie i jedno trzecie miejsce, a w klasach I-III przyznało cztery pierwsze miejsca, jedno drugie i jedno trzecie miejsce.

• Programowanie i robotyka w klasie VIII

Uczniowie klasy VIII od września 2021 roku biorą udział w zajęciach dodatkowych w ramach których, uczą się programować w języku Baltie i Scratch. Budują także i programują roboty Lofi i Lego Mindstorms. Oprócz zdobywania umiejętności używania różnych (nie zawsze łatwych :) języków programowania uczniowie mają niewątpliwą frajdę kiedy ich dzieła same się poruszają i wykonują zadane czynności.

• Światowy Dzień Zespołu Downa

21 marca jest kolorowy nie tylko z powodu pierwszego dnia wiosny! To właśnie tego dnia obchodzimy Światowy Dzień Zespołu Downa. Nasza szkoła wzieła udział w akcji poprzez założenie tego dnia kolorowych skarpetek „nie do pary” jako wyraz radości, tolerancji i solidarności z osobami z Zespołem Downa.

• Kangur - konkurs matematyczny

Dnia 17 marca uczniowie z klas I- VIII brali udział w Międzynarodowym Konkursie "Kangur Matematyczny". Każdy z uczestników konkursu otrzymał zabawkę logiczną Zaplątany Kangurek.

• Wizyta w teatrze

16 marca 2022 r. uczniowie klasy 7 i 8 uczestniczyli w sztuce teatralnej 'Balladyna ' w Miejskim Centrum Kultury w Nowym Targu. Aktorzy świetnie oddali klimat i przesłanie dramatu Juliusza Słowackiego. Po przedstawieniu udaliśmy się do miejskiej czytelni i biblioteki. Pracownicy udzielili instrukcji, jak wyszukiwać potrzebne publikacje. Chętni mogli za darmo zabrać książki w ramach akcji 'Czytaj i podaj dalej '.

• Spotkanie z poetką ludową

9 marca odbyło się w naszej szkole spotkanie z poetką ludową Panią Izabelą Zającówną na temat: Nasza Mała Ojczyzna - gwara góralska. Słuchaliśmy wierszy czytanych przez Panią Izabelę i uczniów w ramach akcji: Cała Polska czyta dzieciom.

Dziękujemy bardzo miłemu gościowi za pouczające opowieści o naszej gwarze i strojach. Czujemy dumę z tego, że jesteśmy góralami.

• Zbiórka darów

W związku z dramatycznymi wydarzeniami u naszych wschodnich sąsiadów, niepodległej Ukrainy, Szkoła Podstawowa w Bielance przy współpracy z Śląską Akademią Nauk Stosowanych- wydział medyczny im. prof. Z.Religi w Zabrzu oraz Zespołem Szkolno- Przedszkolnym w Sieniawie zorganizowała zbiórkę darów dla uchodźców. Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w zbiórce.

• Zabawa karnawałowa

Klasy 4-8 świetnie bawiły się na zabawie karnawałowej. Wybraliśmy króla i królową balu, braliśmy udział w konkursach oraz duużo tańczyliśmy :)

• Bazyliszek

Dziś do naszej klasy zawitał straszny potwór....Bazyliszek! Na szczęście udało się go pokonać i odczarować ludzi zamienionych w kamienne posągi.. :)

• Karnawał

Dnia 14 lutego dzieci w naszej szkole obchodziły bal karnawałowy. W te dzień dzieci oprócz wręcznia laurek z okazji dnia zakochanych brały również udział w zabawach. Z grupy przedszkolnej jak i klas I-III zostali wybrani król i królowa balu.

• Czytamy 10 minut dzieciom - codziennie

W grupie przedszkolenj została zakończona akcja, prowadzona wspólnie z Biblioteką Szkolną "Czytamy 10 minut dzieciom - codziennie".

W ramach akcji przygotowano gazetę informacyjna dla rodziców pod hasłem "Dlaczego warto czytać dzieciom".

Wylosowano 3 głównych zwycięzców. Pozostałe dzieci otrzymały zakładki do książek.

• Przedszkolny MasterChef

Od września chętne dzieci z oddziału przedszkolego biorą udział w zajęciach Przedszkolny Masterchef. W tym czasie przygotowali: sałatkę owocową, sok z marchewki i jabłka, kanapki, serki smakowe, kisiel z jabłkiem, budyń z sokiem, tosty z dżemem, pierniczki i pizzę. Oczywiście po ich wykonaniu odbyła się degustacja. Dzieci poznały też takie sprzęty jak toster, wyciskarka wieloobrotowa, termomix, kuchenka indukcyjna i piekarnik.

• Walentynki ♥

Drodzy nauczyciele, rodzice, cała społeczność szkoły w Bielance! Z okazji Walentynek uczniowie pragną złożyć Państwu najszczersze życzenia: dużo radości, dużo czułości, a przede wszystkim morza miłości ;)) Poniżej przedstawiamy filmik, który przygotowaliśmy z okazji dnia św. Walentego

• Konkurs kolęd i pastorałek

Dnia 1 lutego odbył się u nas szkolny konkurs kolęd i pastorałek. Dzieci chętnie wzieły udział i zaprezenotwały tradycyjne jak i nowoczesnie pieśni Bożonarodzeniowe. Uczniowie również zagrali na instrumentach mmuzycznych.

Wszytkim uczestniką konkursu gratulujemy!