• LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI NADAL W NASZEJ SZKOLE

Nasza szkoła już drugi rok uczestniczy w programie Laboratoria Przyszłości - inicjatywy edukacyjnej realizowanej przez Ministerstwo Edukacji i Nauki.

W ramach programu szkoła otrzymała wsparcie finansowe na zakup wyposażenia technicznego niezbędnego do rozwoju praktycznych umiejętności uczniów.

• WEEKEND CUDÓW- 15-16 grudnia 2023r.- FINAŁ SZLACHETNEJ PACZKI

W piątek 15 grudnia 2023r. Szlachetna Paczka o wartości ok. 3000 zł w formie 12 paczek została zawieziona do Magazynu, skąd w czasie WEEKENDU CUDÓW tj. 16- 17 grudnia dotarła do Pani Aleksandry i jej Rodziny.

Rodzina otrzymała 2 – metrową szafę na ubrania (w 4 paczkach do złożenia), odzież, pościel, ręczniki, żywność, środki chemiczne, akcesoria do rękodzieła, artykuły szkolne, drobne upominki dla każdego członka rodziny.

• ŚWIĄTECZNY KIERMASZ BOŻONARODZENIOWY

Dnia 21 grudnia w naszej szkole odbędzie się Świąteczny Kiermasz Bożonarodzeniowy. Od 8 rano można będzie nabyć stroiki, sianko, kubeczki świąteczne i pierniczki.

Zebrane Środki zostaną przekazane Polskiemu Stowarzyszeniu na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Rabce Zdroju.

Serdecznie zapraszamy!

• Mikołajki 2023

Mikołajki to wyczekiwane przez dzieci święto. 6 grudnia pojawia się przedsmak świątecznej gorączki – pisanie listów do Mikołaja, myślenie o prezentach...

W tym roku z okazji tego dnia dzieci przedszkolne oraz klasa II i III wybrali się do teatru na spektakl "Wigilijna noc Piotrusia". Z kolei uczniowie klas starszych udali się do kina na film pt. "Życzenie". Oczywiście nie obyło się tego dnia bez Mikołajka, który młodsze dzieci odwiedził w teatrze, a starsze w szkole.

• Andrzejki 2023

Andrzejki to jedyny dzień w roku, kiedy możemy oderwać się od codzienności oraz zanurzyć się w sferze wróżb i prawdziwej magii. Z tej okazji pod koniec listopada odbyła się w naszej szkole zabawa andrzejkowa. W dniu imprezy sala gimnastyczna zamieniła się w ,,salę wróżb”. Uczniowie mogli dowiedzieć się co czeka ich w przyszłości: szczęście, pieniądze, czy może jakaś inna niespodzianka.

Rok 2023 pod patronatem Mikołaja Kopernika

Senat RP przyjął, w listopadzie 2022r. uchwałę, ustanawiającą 2023 Rokiem Mikołaja Kopernika. Datę powiązano z rocznicą pięćset pięćdziesiątych urodzin i czterysta osiemdziesiątą rocznicą śmierci Mikołaja Kopernika.

W uchwale senatorowie podkreśli patriotyzm Kopernika, „przez całe życie był wiernym poddanym kolejnych królów polskich z dynastii Jagiellonów, jak pisał nie ma obowiązków większych nad obowiązek względem Ojczyzny, dla której nawet życie należy poświęcić.”

• "Pocztówka Życzliwości"

Z okazji Dnia Życzliwości i Pozdrowień, który obchodzony był 21 listopada, Szkoła Podstawowa im. gen. M. Zaruskiego w Zielonkach- Parceli zaprosiła do akcji „Pocztówka życzliwości” szkoły noszące imię generała Mariusza Zaruskiego.

Zadaniem uczestników akcji było przygotowanie pocztówek, umieszczenie na nich pozdrowień dla każdej ze szkół i wysłanie ich na podane adresy.

• "SZKOŁA- DRUGIM DOMEM" - XII Gminny Konkurs Plastyczny

W listopadzie nasi uczniowie brali udział w XII Gminnym Konkursie Plastycznym "SZKOŁA- DRUGIM DOMEM" organizowanym przez Szkołę Podstawową nr 3 im. Świętego Brata Alberta w Skawie. Celem Konkursu było kształcenie i wychowanie dzieci przez sztukę, budzenie szacunku do pracy rodziców, nauczycieli i innych pracowników oświaty, uczczenie 250 rocznicy powstania KEN, rozbudzenie i rozwijanie wrażliwości estetycznej oraz talentu plastycznego na wzór św. Brata Alberta - Adama Chmielowskiego, a także wzbogacenie warsztatu plastycznego i rozwijanie form i technik plastycznych. Konkurs polegał na plastycznym przedstawieniu tematu techniką pastelową i obejmował dwie grupy wiekowe: klasy I-III i klasy IV- VIII. Zgodnie z regulaminem zostały wysłane z naszej szkoły 3 prace.

• Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia to akcja edukacyjna, której celem jest propagowanie zabawowej formy nauczania-uczenia się matematyki. Ma ona zachęcić do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia w przyjemny, niecodzienny sposób.

W tym roku akcja miała miejsce 17 listopada. Ten matematyczny i wesoły piątek odbył się pod hasłem "Młodsi sprawdzają czy starsi tabliczkę mnożenia znają". Do akcji obok uczniów włączyli się ich opiekunowie, rodzice, nauczyciele i pracownicy szkoły. Wszyscy starali się zdać egzamin z tabliczki mnożenia i uzyskać certyfikat.

• Dzień Zdrowego Śniadania 2023

Śniadanie to najważniejszy posiłek dnia. Dzięki niemu dzieci mają energię do nauki, lepiej koncentrują się podczas lekcji i mają siłę do zabawy. To najlepszy start w nowy dzień.

Dlatego, podobnie jak w ubiegłym roku, w dniu 21 listopada uczniowie i przedszkolaki w naszej szkole wraz z wychowawcami i rodzicami przystąpili do ogólnopolskiej akcji „Śniadanie Daje Moc”.

• Warsztaty ceramiczne

Dnia 20 lostopada uczniowie klas II - VII oraz przedszkolaki wzieli udział w warsztatach ceramicznych.

Prace plastyczne z gliną to ciekawe zajęcia, podczas których dzieci wykonały kilka prac inspirowanych szeroko pojętą jesienią.

W czasie zajęć dzieci tworzyły jeża z gliny i kolców jeżowca. Zdobiły techniką pozłotniczą glinę, za pomocą foli pozłotniczej, oraz wykonały podstawkę pod świeczkę na jesienne wieczory.

• Nauka przez zabawę

W dniu 14 listopada uczniowie klasy drugiej na zajęciach z języka angielskiego utrwalali słownictwo i poznane zwroty poprzez zabawę i występy w teatrzyku.

• Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek

9 listopada uczniowie naszej szkoły wzieli udział w Międzynarodowym Dniu Postaci z Bajek.

W tym dniu przypominamy bajki, które są nieodzownym elementem każdego dzieciństwa. Wybrana data - 6 listopada - nie jest przypadkowa – jest to dzień urodzin jednego z największych twórców bajek – Walta Disney’a.